Narzędzia inwestora
Narzędzia:
- Kalkulator kosztów transakcyjnych + porównywarka brokerów
- Kalkulator wspomagający rebalancing pasywnego portfela
- Mapa ETF-ów
- Kalkulator opłacalności IKE/IKZE
- Jak wyszukać interesujący nas ETF?
- Oprogramowanie #ST
Arkusz powstał w ramach szkolenia Atlas Pasywnego Inwestora. Twórcą arkusza jest przede wszystkim Artur Wiśniewski ze Stockbroker.pl przy moim symbolicznym wsparciu.
Oto co znajdziecie w arkuszu:
- Kalkulator kosztów i porównanie emerytalnych kont maklerskich (IKE/IKZE)
- Kalkulator kosztów i porównanie kont zwykłych (opodatkowanych) z ofertą ETF-ów zarejestrowanych w Europie (tzw. ETF-y UCITS)
- Kalkulator kosztów i porównanie kont zwykłych (opodatkowanych) z ofertą ETF-ów zarejestrowanych w USA
- Informacje o zalecanym sposobie zasilenia rachunku
- Informacje o wszelkich kosztach (prowizje, koszty przewalutowania, opłaty za dostęp do giełdy, opłaty depozytowe, opłaty za brak aktywności na rachunku, opłaty za przenoszenie papierów wartościowych do innego brokera, opłaty za przelewy)
- Informacje podatkowe, czyli przy pomocy jakich narzędzi rozliczyć się z fiskusem by było to proste i szybkie nawet w przypadku brokerów zagranicznych
- Wiele informacji dodatkowych (np. czy broker zarabia na pożyczaniu naszych papierów wartościowych, czy jest dostępna weryfikacja dwuetapowa 2FA, oprocentowanie depozytów, jurysdykcja, wspierane waluty)
- Obecnie kalkulator zawiera informacje o następujących brokerach: DM BOŚ, DM mBank, eMakler, XTB, Exante, Degiro, Interactive Brokers, Lynx, Saxo Bank, tastyworks.
UWAGA: jest to zupełnie niezależne narzędzie, nie stosujemy linków afiliacyjnych do brokerów!

Polecam również gorąco poniższe materiały w temacie kosztów transakcyjnych i oferty kont maklerskich:
- Wszystko o kosztach transakcyjnych w pasywnym portfelu oraz jak je minimalizować + porównywarka kont maklerskich
- Gdzie kupić ETF? +RANKING BROKERÓW (stockbroker.pl)
- Płynność ETF – jak obniżyć koszty spreadów? (stockbroker.pl)
Prosty arkusz kalkulacyjny wspomagający przeprowadzanie rebalancingu. Jest to narzędzie stworzone w ramach Atlasu Pasywnego Inwestora.
Dla jasności – kalkulator ma zadanie wyłącznie poglądowe. Wskazuje o ile nasz portfel odchyla się od modelowego portfela. W zależności od stosowanej metody rebalancingu zależy co, kiedy i ile sprzedać czy kupić (więcej o tym w artykule poniżej).
Obsługa kalkulatora jest bardzo prosta – wystarczy postępować krok po kroku według wskazanej w nim procedury. 🙂

Choć rebalancing jest prostą czynnością, to OGROMNE znaczenie ma sposób jego wykonania. Poniżej artykuł mogący oszczędzić Ci wiele pieniędzy. Polecam!
Dzięki mapie z tysięcy ETF-ów możesz skupić się na tych odfiltrowanych przez nas. Mapa będzie dostępna niebawem.

Dzięki temu kalkulatorowi szybko możesz policzyć swoje korzyści podatkowe osiągnięte dzięki inwestowaniu poprzez rachunki IKE/IKZE. Materiał powstał w ramach szkolenia Atlas Pasywnego Inwestora.

Tutorial w formie wideo, gdzie Artur Wiśniewski z bloga Stockbroker.pl pokazuje jak w prosty sposób można odszukać interesujący nas fundusz ETF oraz na co zwracać uwagę przy ich wyborze. Materiał powstał w ramach szkolenia Atlas Pasywnego Inwestora.
Oprogramowanie #ST pomoże zbudować Ci portfel opierający się na skutecznych i sprawdzonych sposobach inwestowania na rynkach finansowych. Daje możliwość wykorzystania gotowych rozwiązań lub opracowania własnego. Dzięki wbudowanym danym historycznym możesz zweryfikować jak strategie zachowywały się w naprawdę długim okresie, sięgając nawet do roku 1900 – ponad 120 lat!
#ST uwzględnia specyfikę inwestora z Polski: wyniki inwestycji zagranicznych można sprawdzić w polskim złotym oraz skorygować o inflację w Polsce. Dostępne są też dane z polskimi obligacjami (antyinflacyjne EDO, TBSP).
Zamiast pytać o opinię innych, zamiast spekulować co może być dobrą inwestycją, zamiast ślepo podążać za tym co ostatnio jest popularne, usiądź, zbuduj, zweryfikuj i zastosuj SWÓJ PLAN, dopasowany do Ciebie i Twoich możliwości.
