Tutaj znajdziesz przydatne narzędzia wspomagające proces inwestowania. Co ważne — nie są one sponsorowane przez żadne instytucje, nie stosujemy tu żadnych linków afiliacyjnych. A jeśli chcesz info o aktualizacjach i nowych narzędziach to zapisz się na newsletter, a nic Cię nie ominie. Zapraszam! 🙂

Narzędzia:

Kalkulator kosztów transakcyjnych + porównywarka brokerów

Arkusz powstał w ramach szkolenia Atlas Pasywnego Inwestora. Twórcą arkusza jest przede wszystkim Artur Wiśniewski ze Stockbroker.pl przy moim symbolicznym wsparciu. 

Oto co znajdziecie w arkuszu:

  • Kalkulator kosztów i porównanie emerytalnych kont maklerskich (IKE/IKZE)
  • Kalkulator kosztów i porównanie kont zwykłych (opodatkowanych) z ofertą ETF-ów zarejestrowanych w Europie (tzw. ETF-y UCITS)
  • Kalkulator kosztów i porównanie kont zwykłych (opodatkowanych) z ofertą ETF-ów zarejestrowanych w USA
  • Informacje o zalecanym sposobie zasilenia rachunku
  • Informacje o wszelkich kosztach (prowizje, koszty przewalutowania, opłaty za dostęp do giełdy, opłaty depozytowe, opłaty za brak aktywności na rachunku, opłaty za przenoszenie papierów wartościowych do innego brokera, opłaty za przelewy)
  • Informacje podatkowe, czyli przy pomocy jakich narzędzi rozliczyć się z fiskusem by było to proste i szybkie nawet w przypadku brokerów zagranicznych
  • Wiele informacji dodatkowych (np. czy broker zarabia na pożyczaniu naszych papierów wartościowych, czy jest dostępna weryfikacja dwuetapowa 2FA, oprocentowanie depozytów, jurysdykcja, wspierane waluty)
  • Obecnie kalkulator zawiera informacje o następujących brokerach: DM BOŚ, DM mBank, eMakler, XTB, Exante, Degiro, Interactive Brokers, Lynx, Saxo Bank, tastyworks.

UWAGA: jest to zupełnie niezależne narzędzie, nie stosujemy linków afiliacyjnych do brokerów!

Polecam również gorąco poniższe materiały w temacie kosztów transakcyjnych i oferty kont maklerskich:

Kalkulator wspomagający rebalancing w pasywnym portfelu

Prosty arkusz kalkulacyjny wspomagający przeprowadzanie rebalancingu. Jest to narzędzie stworzone w ramach Atlasu Pasywnego Inwestora.

Dla jasności – kalkulator ma zadanie wyłącznie poglądowe. Wskazuje o ile nasz portfel odchyla się od modelowego portfela. W zależności od stosowanej metody rebalancingu zależy co, kiedy i ile sprzedać czy kupić (więcej o tym w artykule poniżej).

Obsługa kalkulatora jest bardzo prosta – wystarczy postępować krok po kroku według wskazanej w nim procedury. 🙂

Choć rebalancing jest prostą czynnością, to OGROMNE znaczenie ma sposób jego wykonania. Poniżej artykuł mogący oszczędzić Ci wiele pieniędzy. Polecam!

Mapa ETF-ów europejskich i amerykańskich (niebawem)

Dzięki mapie z tysięcy ETF-ów możesz skupić się na tych odfiltrowanych przez nas. Mapa będzie dostępna niebawem.

Kalkulator opłacalności IKE/IKZE

Dzięki temu kalkulatorowi szybko możesz policzyć swoje korzyści podatkowe osiągnięte dzięki inwestowaniu poprzez rachunki IKE/IKZE. Materiał powstał w ramach szkolenia Atlas Pasywnego Inwestora.

Jak wyszukać interesujący nas ETF?

Tutorial w formie wideo, gdzie Artur Wiśniewski z bloga Stockbroker.pl pokazuje jak w prosty sposób można odszukać interesujący nas fundusz ETF oraz na co zwracać uwagę przy ich wyborze. Materiał powstał w ramach szkolenia Atlas Pasywnego Inwestora.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments