Pobierz skondensowaną porcję wartościowej wiedzy o inwestowaniu!🙂

Inwestowanie pasywne z jednej strony jest nudne i proste, ale… z drugiej strony może budzić wiele niepokoi. Zwłaszcza gdy rynek wygląda inaczej niż w ostatnich latach. Albo gdy przez lata nasz portfel jest zanurzony w stratach. Tymczasem tak wielu zachęcało do takiej formy inwestowania.

Przyglądnijmy się zatem kilku trudnym momentom w historii w ostatnich ponad 100 latach i sprawdźmy, jak zachowywały się różne portfele pasywne. I dla jasności, nie chodzi tu o to, by zakładać, że przeszłość powtórzy się w przyszłości. Chodzi natomiast o to, by mieć wyobrażenie tego jak rynki działają i być zwyczajnie bardziej świadomym inwestorem.

Uwaga – niniejszy materiał jest zapisem sesji LIVE jaką zrobiłem na YouTube. Starałem się od początku tak poprowadzić tę sesję, aby bez przeszkód jej słuchać w formie podcastu. Ale jak by coś, zawsze można też zerknąć do zapisu wideo. I jeszcze jedno: pierwsze mniej więcej 10 minut to wstęp, więc jeśli chcesz, można po prostu przeskoczyć te kilka minut do przodu.

Oto agenda tego odcinka:

📌 Historia jest nauczycielką życia
📌 Prześledzimy kilka najtrudniejszych momentów na rynku w ostatnich
ponad 100 latach
📌 Sprawdzimy jak zachowywały się wówczas pasywne portfele
📌 Spróbujemy wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość
📌 Co z inflacją?
📌 Co z rosnącymi stopami procentowymi?
📌 Q&A

Pobierz aplikację #ST i zbuduj własny plan inwestowania! 😎

👉 WIĘCEJ O OPROGRAMOWANIU…

  • Kilkadziesiąt gotowców inwestycyjnych. Są w nich portfele pasywne oparte na ETF jak i strategia dla spółek dobieranych indywidualnie. Do tego możliwość budowania i testowania własnych portfeli inwestycyjnych.
  • Dane historyczne indeksów (akcje, obligacje, towary, nieruchomości) sięgające do roku 1900 — ponad 120 lat! To absolutny unikat!
  • Dane z ponad 70 giełd na świecie. Są to notowania bieżące jak i historyczne (do 40 lat wstecz) dla rynku akcji, ETF, kontraktów terminowych, walut, kryptowalut. Koszt samych danych to około 4000 PLN rocznie!
  • Katalog funduszy ETF. Pełna baza ponad 2600 ETFów po polsku z listą dostępności u brokerów w Polsce!
  • Monitoruj swój portfel na bieżąco! Inwestuj według planu, nie emocji!
Pobierz
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

🚀 Ruszył polski portal ETF-ów - Atlas ETF!