Zbuduj portfel ETF lub akcji, sprawdź jego działanie nawet za ostatnie 120 lat i zastosuj!

Plan działania to podstawa!

Wykorzystaj wbudowane strategie

Potrzebujesz planu inwestycyjnego! W System Trader znajdziesz 39 gotowych do użycia portfeli i strategii, zarówno pasywnych jak i aktywnych, dla ETF i rynku akcji opracowanych na wiedzy i doświadczeniu wybitnych inwestorów. Szybko możesz je dostosować do własnych potrzeb. Nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności technicznych.

Przetestuj swój portfel sięgając nawet 120 lat wstecz

Strategie możesz przetestować nawet za ostatnie 120 lat wykorzystując do tego wbudowane dane. Większość inwestorów spogląda tylko na ostatnie wyniki co jest niebezpieczne. Warto wiedzieć jak strategia zachowywała się w przeszłości w różnych ekstremalnych sytuacjach. Dzięki temu unikniesz zaskoczeń w przyszłości oraz w bardziej wiarygodny sposób określisz swoje oczekiwania.

Pobierz aktualne dane z wbudowanych źródeł

Możesz pobrać aktualne dane z notowaniami funduszy ETF, akcji, walut, towarów i indeksów z ponad 70 giełd świata bez ponoszenia dodatkowych kosztów! Śledź swój portfel na bieżąco. Jeśli posiadasz pliki z notowaniami z własnych źródeł również możesz je zaimportować. Jest też dostępna integracja z profesjonalnymi danymi dla rynku amerykańskiego i australijskiego z firmy Norgate.

Inwestuj według planu, nie emocji

Swoje decyzje opieraj o sprawdzone i powtarzalne metody, aby uniknąć błędów wynikających z naszej psychiki. Teraz nie musisz zastananawiać się "co robić jutro?" - wystarczy podążać za obranym planem. Te same dane, te same decyzje! Nie jest to łatwe, ale dyscyplina jest absolutnie potrzebna by z sukcesem inwestować. Czas potrzebny na prowadzenie swojego portfela możesz ograniczyć do minimum.

System Trader

Decyzje oparte na dowodach, a nie domysłach

Wielu inwestorów ma słabe wyniki w inwestowaniu ponieważ nie posiadają oni strategii. Inni zaś uważają, że na rynku po prostu nie da się zarobić. Prawda jest przewrotna i celnie ujął to słynny inwestor - Warren Buffett: inwestowanie jest proste, ale nie jest łatwe.

Teraz możesz wykorzystać gotowe strategie długoterminowe, które wymagają niewiele czasu aby je dostosować do własnych potrzeb i zastosować. Dzięki korzystaniu ze strategii nie działasz pod wpływem impulsu i emocji. Zaoszczędzony czas możesz poświęcić na inne rzeczy.

Wykorzystaj gotowe portfele zbudowane przez słynnych inwestorów.

Katalog ponad 2600 funduszy ETF! W języku polskim.

Teraz wprost z #ST możesz sprawdzić szczegóły dowolnego funduszu ETF, m.in.:

  • Kto jest jego wystawcą
  • Jakie są koszty zarządzania
  • Na jakich giełdach i w jakich walutach jest dostępny
  • Który broker w Polsce ma go w ofercie
  • Jaką ma politykę dywidendową
  • Wielkość aktywów
  • Rodzaj replikacji
  • Notowania

Proste inwestowanie w ETF.

Zaprojektuj dowolny portfel stały (pasywny), a następnie przetestuj go za nawet ponad 100 lat korzystając z wbudowanych danych.

Nie masz pomysłu? – nie szkodzi! Na pokładzie jest kilkadziesiąt gotowych portfeli do wykorzystania.

Detale nawet w tak prostych portfelach mają znaczenie. W prosty sposób możesz na przykład sprawdzić optymalny dla Ciebie sposób rebalansowania portfela, czyli regularnego przywracania jego pierwotnych wag.

A jeśli to mało, a portfel stały jest dla Ciebie zbyt nudny – spróbuj znakomitą strategię o nazwie Global Equities Momentum (GEM), autorstwa Gary Antonacciego. Za ostatnie 70 lat strategia ta wygenerowała średnią roczną stopę zwrotu na poziomie 15% tracąc w międzyczasie nie więcej niż 20%. To wszystko poświęcając rynkowi nie więcej niż 2-3 minuty raz w miesiącu.

Proste inwestowanie w akcje.

Strategia Advanced Equity Momentum to profesjonalne rozwiązanie oparte na anomalii momentum akcji. Najkrócej pisząc: chcemy mieć w portfelu akcje, które są w trendzie wzrostowym.

Do tego celu budowany jest ranking akcji na podstawie szczegółów opisanych w artykule Kompletna strategia inwestowania w akcje, czyli o tym jak zarządzać ryzykiem w portfelu i jak przejść do defensywy, gdy na rynku leje się krew. Z określonego zbioru spółek wybierane są te które nie tylko rosną, ale robią to w stabilny sposób. Spółki ze szczytu rankingu kupowane są do portfela według tak zwanego parytetu ryzyka – każda spółka w portfelu reprezentuje podobny poziom ryzyka.

Jeśli nie ma wystarczającej liczby akcji w trendzie wzrostowym, możemy zamiast tego wypełnić portfel ETF-em obligacji.

Handel odbywa się domyślnie co miesiąc, ale może być również wykonywany w innych odstępach czasu (np. co tydzień, co kwartał, a nawet co rok).

Poznaj Jacka.

W roku 2018 uruchomiłem podcast System Trader, rok później blog, w ramach którego prezentuję praktyczne, sprawdzone i weryfikowalne metody inwestowania na rynkach kapitałowych. Przeprowadzam wywiady z uznanymi ekspertami z całego świata, w niektórych przypadkach wręcz ikonami branży inwestycyjnej. Czytelnicy i Słuchacze cenią prezentowane przeze mnie treści za ich praktyczność i wysoki poziom merytoryczny.

Ukończyłem informatykę, od ponad 15 lat pracuję jako programista i architekt systemów IT, mając na swoim koncie współpracę z takimi firmami jak Motorola czy IBM. W roku 2007 zainteresowałem się rynkami kapitałowymi.

Doświadczenia z zakresu informatyki oraz inwestowania pozwalają mi na realizację wyjątkowego projektu w postaci oprogramowania dla inwestorów #ST. Mam ambicję prezentować jak wygląda skuteczne podejście do inwestowania oparte na twardych regułach i liczbach, a nie teoriach spiskowych, domysłach i przewidywaniu przyszłości.

Nie obiecuję cudownych rozwiązań, ale jeśli jesteś gotów na samodzielne i rozsądne podejście do zarządzania własnym kapitałem, zachęcam do skorzystania z oprogramowania #ST.


Share on LinkedInShare on Youtube

FAQ

czyli często zadawana pytania


Ile to kosztuje?

Oprogramowanie w wersji demo jest za darmo. Natomiast by w pełni móc skorzystać z aplikacji należy wykupić subskrypcję. Okienko sprzedażowe będzie otwarte od 31 marca do 28 kwietnia 2021 roku. Zapraszam do sklepu. 🙂

Jakie są wymagania techniczne?

Potrzebne jest urządzanie z systemem Windows 8/10 (64-bity). Aby uruchomić #ST na innym systemie operacyjnym (np. macOS, Linux) potrzebna jest tzw. maszyna wirtualna (VM).

Czy #ST działa na macOS?

Aby uruchomić #ST na macOS potrzebna jest maszyna wirtualna, np. Parallels Desktop.

Czy jest wersja webowa #ST (lub na telefon)?

#ST obecnie działa tylko na komputerach z systemem Windows.

Czy #ST jest dla mnie?

System Trader to znakomite narzędzie dla kogoś, kto nie chce śledzić rynku każdego dnia i szuka sposobu na zbudowanie rozsądnej strategii długoterminowej. Taki styl inwestowania wymaga poświęcenia kilkanaście minut miesięcznie albo mniej. Nie bez powodu mówi się na Wall Street, że więcej pieniędzy zarabia się na rynkach nic nie robiąc. 🙂

Jak mogę pobrać dane rynkowe?

System Trader w cenie zawiera dostęp do danych z notowaniami z ponad 70 giełd na całym świecie (dostawcą jest firma Unicorn Data Services). W System Trader wbudowane są również dane historyczne dla wielu klas aktywów (akcje, obligacje, towary), sięgające nawet ponad 100 lat wstecz. Możesz też pobrać dane z darmowych źródeł, jak Yahoo czy Stooq, albo zaimportować dane ze swoich plików.

Jak wykorzystać strategie na realnym rynku?

W przypadku stałych portfeli (np. 60/40), System Trader może być wykorzystany głównie do ich przetestowania za okres sięgający znacznie dalej niż pozwoliłyby na to dane ETF. Można wówczas również sprawdzić pewne szczegóły, jak na przykład sposób przywracania pierwotnych wag w portfelu w czasie (tak zwany rebalancing). Znalezienie funduszy ETF odpowiadających historycznym danym nie jest problemem i można posłużyć się przygotowaną do tego celu listą. Samo prowadzenie portfela w praktyce jest już na tyle proste, że nie potrzeba do tego celu zwykle żadnych specjalnych narzędzi.

W przypadku strategii aktywnych, jak Global Equities Momentum (GEM), czy Advanced Equities Momentum, aplikacja jest pomocna do generowania sygnałów rynkowych (zwykle raz w miesiącu).

Jakie strategie znajdują się w #ST?

Są dwie podstawowe grupy strategii: pasywne i aktywne.

Strategie pasywne (stałe portfele) nie starają się pobijać rynku. Mają ustalony na sztywno skład (np. akcje, obligacje, złoto, REIT), który co pewien czas jest przywracany do pierwotnych wag (tak zwany rebalancing).

System Trader zawiera też dwie aktywne strategie: Global Equities Momentum (GEM), oraz Advanced Equities Momentum. Pierwsza wykorzystuje fundusze ETF, druga akcje spółek dobieranych indywidualnie do portfela.

Czy rynek można pobić?

Rynki nie są całkowicie efektywne ponieważ za nimi stoją ludzie, w wyniku czego pewne anomalie cały czas się powtarzają. Przykładem takiej anomalii jest momentum, które obserwowane jest od wieków, a które wynika wprost z psychologii i stadnych zachowań ludzi. To wszystko nie oznacza jednak, że pobijanie rynków jest proste i powtarzalne w każdej chwili. Co więcej aktywne strategie nie dają gwarancji pobicia rynku.

Czy jest jakiś minimalny poziom wiedzy, aby skorzystać z #ST?

#ST to tylko i aż narzędzie, ale największą wartość ma jego połączenie z treściami, które będę na bieżąco dostarczał. W ramach tych materiałów będę krok po kroku pokazywał jak obsłużyć to narzędzie w praktyce, tak by każdy miał możliwość jego maksymalnego wykorzystania.

Jakie masz plany rozwoju #ST?

W pierwszej kolejności skupiam się na tym, by rozbudować obecną wersję o nowe strategie i funkcjonalności. Mniej więcej raz na 4-6 miesięcy będzie dostępna nowa odsłona #ST.

ZACZNIJ DZIŚ

Spróbuj. To nic nie kosztuje.