Czy zawsze jesteśmy racjonalni? :-)

W naturalny dla ludzi sposób, jesteśmy nieufni jeśli idzie o podejmowanie decyzji w oparciu o prosty algorytm. Tymczasem doświadczenie pokazuje, że z pozoru prymitywny algorytm często pomaga w podejmowaniu lepszych decyzji. W tym również i na rynkach finansowych.

O ile nie masz daru Warrena Buffetta czy Johna Templetona, wiedz, że na rynku finansowym zbiór prostych i weryfikowalnych reguł da zwykle lepsze rezultaty niż skomplikowany proces myślowy, nawet jeśli poparty jest on ekspercką wiedzą.

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem, mam nadzieję, uda mi się opublikować obszerny wywiad z byłym traderem quant z City w Londynie. Usłyszysz historię jak przy pomocy prostych algorytmów, w czasie gdy waliły się światowe giełdy, on obserwował jak dzienny zysk przekroczył po raz pierwszy w jego historii miliard dolarów. Gdyby te decyzje miały zapadać w oparciu o jego osobiste odczucia, nie byłoby to możliwe.

Stay tuned! 🙂

Zaprojektuj swój portfel inwestycyjny

ST to oprogramowanie, które w prosty sposób pozwoli Ci dobrać strategię inwestycyjną, spełniającą Twoje potrzeby i wymagania.