Pobierz skondensowaną porcję wartościowej wiedzy o inwestowaniu!🙂

Dzień dobry, dzień dobry! Witam serdecznie po DŁUUUUUUGIEJ przerwie. Ale, na swoje wytłumaczenie dodam, że bynajmniej się nie obijałem. W tle toczy się bardzo wiele prac – w tym przede wszystkim nad Atlasem Pasywnego Inwestora oraz nad oprogramowaniem #ST. Powoli będę się aktywizował, choć na horyzoncie nadal masa obowiązków, które de facto uniemożliwiają regularne publikacje. Ale zapewniam – w końcu się wygrzebię z tych obowiązków i będę jak za dawnych czasów częściej dla Was publikował.

OK, to tyle tytułem wstępu. Dziś zapraszam Was do zapisu z sesji LIVE jaką dla Was przeprowadziłem pod koniec kwietnia. Temat jest na tyle nośny, że stwierdziłem, że opublikuję ten materiał również w formie podcastu.

No właśnie – dzisiejszy odcinek brzmi dość prowokująco: od zera do bohatera, czyli budujemy wolność finansową. O co chodzi?
 
Otóż sporo mówiłem przez ostatnie lata o różnych strategiach inwestycyjnych, o budowaniu kapitału. Bardzo niewiele było natomiast o jego konsumowaniu. No bo po coś inwestujemy przecież. Z zamiarem tego, by z tego kapitału skorzystać. I dziś właśnie będzie o tym.
 
Na początek zbudujemy sobie prosty portfel pasywny. Następnie wykorzystamy go do zbudowania kapitału – rozważymy tu kilka scenariuszy regularnych dopłat do portfela. Zastanowimy się ile potrzebujemy odkładać i jak długo, by osiągnąć konkretne cele.
 
Wreszcie odpowiemy sobie na pytanie – czym jest prawdziwa wolność finansowa? Jaką strategię przyjąć do wypłacania kapitału z portfela? Najlepiej tak, by do końca życia nie zabrakło nam pieniędzy. Albo jeszcze lepiej, by pod koniec życia mieć więcej niż w chwili przechodzenia na naszą prywatną emeryturę.
 
Przy okazji zobaczymy, jak pokonać inflację. To temat spędzający dziś sens z powiek wielu osobom. Pokażę, że diabeł nie musi być tak straszny jak go malują.

Inwestowanie, w szczególności pasywne, zwykle kojarzy się z nudami. Dlatego w tym 🔴lajwie nieco sobie urozmaicimy temat i podziałamy na wyobraźnię. 🔥

📌 Zbudujemy prosty portfel pasywny
📌 Rozważymy kilka scenariuszy regularnych dopłat do portfela
📌 Zastanowimy się ile potrzebujemy odkładać i jak długo by osiągnąć konkretne cele
📌 Odpowiemy sobie na pytanie – czym jest prawdziwa wolność finansowa?
📌 Jak ogarnąć inflację?

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

🚀 Ruszył polski portal ETF-ów - Atlas ETF!