Pobierz skondensowaną porcję wartościowej wiedzy o inwestowaniu!🙂

Dziś mam ogromną przyjemność zaprezentować wywiad z prawdziwą ikoną tradingu opartego o algorytmy. Panie i Panowie, zapraszam do wysłuchania wywiadu z Perry Kaufman’em.

Rozpoczął swoją karierę w przemyśle kosmicznym przy budowie rakiet. Jego praca była wykorzystana m.in. w programie Gemini i Apollo. Następnie swoją karierę pokierował w stronę tradingu.

W 1971 roku zaczął handlować kontraktami terminowymi i od początku wykorzystywał do tego algorytmy budując systemy transakcyjne. Pracował z najlepszymi CTA w branży.

Perry jest autorem wielu uznanych książek. W tym odcinku rozmawiamy m.in. o tematyce poruszonej w jego książce zatytułowanej „A Guide to Creating A Successful Algorithmic Trading Strategy„.

W tym odcinku

  • Przebieg kariery Perry’ego
  • Dlaczego Perry wybrał trading oparty o algorytmy
  • Jak wygląda proces budowy strategii algorytmicznej
  • Jak należy testować strategie algorytmiczne
  • Dlaczego nie warto komplikować strategii
  • Arbitraż statystyczny na akcjach
  • Jak budować zdywersyfikowany portfel i dlaczego dywersyfikacja strategii jest ważniejsza od dywersyfikacji rynkowej

O wywiadzie

Nie jest codziennością możliwość rozmowy z osobą, która na rynkach jest obecna niemal pół wieku. A przy tym, pomimo ogromnego dorobku, potrafiącą w prosty i przystępny sposób mówić o nie zawsze prostych koncepcjach rynkowych.

Dla mnie interesujące były na przykład jego uwagi odnośnie testowania systemów metodą Walk-Forward Analysis, której Perry osobiście nie stosuje. Jest to namacalny dowód, że w branży nie ma i nigdy nie będzie jednego podejścia, nawet wykorzystując tak obiektywne metody jak algorytmy. To co jest kluczowe, to wypracowanie własnej procedury, którą dobrze rozumiemy i potrafimy w zdyscyplinowany sposób wykorzystywać.

Zaproszenie do dyskusji

Serdecznie zapraszam Cię do komentowania i zadawania pytań, bezpośrednio na tej stronie poniżej, lub na mojej stronie na Facebook’u lub moim profilu Twitter’owym.

Alternatywnie możesz zadać pytanie głosowe, nagrywając się na SpeakPipe. Pamiętaj tylko, że masz 90 sekund na nagranie 🙂

Bardzo zależy mi na Twoim głosie, za który już teraz z góry bardzo dziękuję 🙂

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

🚀 Ruszył polski portal ETF-ów - Atlas ETF!