Z ostatniej chwili

Tu piszę na bieżąco jeśli dzieje się coś ciekawego. Taka moja prywatna wersja Twitter'a. :-)

279 Posts Likes

IKE + IKZE (lipiec 2022)

Lipiec za nami – a więc dla mnie czas na szybkie podsumowanie kont IKE i IKZE. No to po kolei – zacznijmy od IKE.

IKE

Dla przypomnienia podaję link z opisem realizowanej strategii.

Tu w końcu można powiedzieć coś się zmieniło – akcji w portfelu nadal nie ma, ale przynajmniej w część gotówki wleciały w końcu obligacje.

W polskiej części portfela wjechał ETF na indeks polskich obligacji skarbowych TBSP, ze względu na jego pozytywne momentum. Dla jasności – w połowie lipca wjechała już ich mała część, gdy logowałem się do konta zrobić rebalancing na IKZE. Ktoś oczywiście może mi zarzucić, że się pospieszyłem, ale taki już mam tu przywilej, że to mój rachunek i moje decyzje. A zwyczajnie świerzbiła mnie ta gotówka na koncie, podczas gdy na TBSP było już pozytywne momentum.

W części zagranicznej około 25% portfela było już w obligacjach IBCI (Inflation Linked). Tym razem w 50% portfela doszły jeszcze obligacje w ramach ETF-a o symbolu EUNA (Global Aggregate).

Poniżej skład portfela IKE na koniec dnia 1 sierpnia 2022 (miesiąc temu portfel miał wartość 163 749 PLN).

IKZE

Portfel IKZE na koniec sesji 1 sierpnia 2022 roku miał wartość 46 725,56 PLN, co daje stopę zwrotu od początku na poziomie +2,93% (WIG w tym samym okresie spadł o -3,63%).

Popełniłem grubą pomyłkę w transzy kwietniowej, bo „zapomniałem” sprzedać Alior, Bank Handlowy, Kruk i Millenium. Niestety, ponieważ w portfelu była gotówka, to nie zauważyłem tego, że złożone zlecenia nie wykonały się. Nie szukam tu wymówek, choć nadmienię, że od początku roku robię „bokami”, ze względu na projekt „Atlas Pasywnego Inwestora”…

Oto skład transzy „lipcowej”.

A tu rzut oka na cały portfel IKZE.

I to tyle w ramach podsumowania czerwca. Emocje, tradycyjnie, jak na grzybach. 🙂

2 komentarzy

Napisz swój komentarz

🚀 Ruszył polski portal ETF-ów - Atlas ETF!