Z ostatniej chwili

Tu piszę na bieżąco jeśli dzieje się coś ciekawego. Taka moja prywatna wersja Twitter'a. :-)

271 Posts Likes

IKE/IKZE (marzec 2023) [447 652 PLN]

Zapraszam do przeglądu „rodzinnych” rachunków IKE/IKZE (moich i Żony).

Informacyjnie, 2 stycznia wszystkie rachunki łącznie (po zasileniu o pełne limity przysługujące na rok 2023) miały wartość 425 835 PLN. Obecna wartość to 447 652 PLN, co daje przyrost za ten rok na poziomie +5.1%. Ze wszystkich rachunków bryluje moje IKZE prowadzone strategią AEM, gdzie w tym roku stopa zwrotu to +17.4% (vs WIG mający w tym roku stopę zwrotu 1.99%).

Dla jasności: więcej czasu zajmuje mi comiesięczne napisanie tego krótkiego raportu niż prowadzenie tych wszystkich rachunków emerytalnych. Strategie na IKE2 i IKZE2 są w 100% pasywne (bezobsługowe),  a na IKE 1 i IKE 2 są w pełni algorytmiczne / systemowe (niczego nie przewiduję i nie muszę analizować rynku), dzięki czemu oszczędzam MASĘ czasu (i nerwów).

Poniżej szczegóły każdego rachunku z osobna.

UWAGA: Niniejsza treść NIE JEST rekomendacją inwestycyjną. Każdy powinien świadomie dobrać własną strategię inwestycyjną.

IKE 1

Strategia na tym rachunku opisana jest w tym artykule.

IKE 2

IKZE 1

Strategia stosowana na tym rachunku opisana jest w tym artykule.

 

IKZE 2

Dziękuję za uwagę i do usłyszenia niebawem. Bye bye!

3 komentarzy

  1. U mnie GEM 13,6% YTD, nie narzekam. Natomiast mam wątpliwości czy inwestor z GPW powinien się porównywać do WIG, gdzie dominuje WIG20. Sam tak robię ale raczej na poprawę chyba humoru :). Drobny inwestor powinien raczej porównywać się do swig80tr 16.47% YTD, tym bardziej, że mamy już etf na ten indeks. Jeśli nie ma przewagi to po co się szarpać.

    • Hej Tomasz! Gratuluję wyniku i powodzenia życzę. Co do GPW: nie wiem czy odnosisz się do mojego rachunku IKZE, ale dla jasności tam inwestuję w spółki indywidualne wybierane z WIG20, mWIG40 i sWIG80, czyli de facto w bardzo dużym przybliżeniu WIG właśnie i dlatego traktuję go w przypadku tej konkretnej strategii jako benchmark. To, że dominuje WIG20 w WIG to oczywiste, bo to są indeksy ważone kapitalizacją. Pozdrawiam!

  2. Cześć Jacek,
    Dzięki za materiał. Mam pytanie czy możesz w opisie strategii dla IKE1 dodać zrzuty konfiguracji portfela z ST?
    Pozdrowienia

Napisz swój komentarz

🚀 Ruszył polski portal ETF-ów - Atlas ETF!